Israel Bridge Federation - 25th Red Sea International Bridge Festival

Open Pairs - Final A

Playing at King Solomon Hotel

Seating for round 3 (15/11/19)

Names NCBO # Position
Abramov Varda - Abramov Benjamin 22-3522   H7EW
Alon Hadasa - Ben David Avishy 7835-17851 I14NS  
Argelazi Eliran - Assaraf Ori 14773-14239   I1EW
Arieli Amnon - Lerner Mos 663-15387   I7EW
Athuil Alain - Lucacio Alex 41802-FRA80537   H11EW
Athuil Jean Poul - Engel Joseph 41800-991 H12NS  
Barnir Zohar - Malach Jacob 2466-14443 I7NS  
Bart Yoram - Brajovic Ana Zorana 14358-SRB81211 H13NS  
Bavli Yoram - Ezra Yitzhak 58-4437 I9NS  
Benaderette Rafael - Gomes Caldas Marilia BRA81420-ARG81430 H3NS  
Berkman Meir - Amar Avi 8312-3366   I10EW
Birnbach David - Krespi Nisim 4536-4534 H14NS  
Brifman Efraim - Confino Josi 4370-6516   I11EW
Cohen David - Elyashar Shlomo 4537-2005 I10NS  
Djian Cecilia - Djian Joelle FRA80375-FRA80376   I5EW
Eliyahu Sigal - Porat Rami 17903-55 H9NS  
Farkas Ruth - Pollak Oscar 5305-1061   I6EW
Frank Josseph - Zadik Erez 5364-2934   I13EW
Horvitz Shimshon - Graizer Nurit 1007-10371   I4EW
Idadov Rami - Shapochnick Gersh 18141-18751   H2EW
Ittah Albert - Nowak Marek 974-POL81418   I2EW
Kaplan Aharon - Ashkenazi Yosi 1763-2140   H4EW
Koistinen Kauko - Gilboa Uri FIN80179-5238 H15NS  
Lavi Shlomi - Rashti Shaul 15132-10470 H10NS  
Levy Jean Piere - Benadiba Jacques FRA80518-FRA80277 I5NS  
Libster Beni - Yadlin Doron 3642-4830   H9EW
Liran Inon - Barr-Benin Ronnie 11122-1457 I3NS  
Lubinsky Yuval - Mark Micha 715-6938 H1NS  
Maman Avi - Ben-Zvi Eyal 4657-17188 H2NS  
Maman Gai - Shunak Shoshana 17554-7923 I13NS  
Matatyahou Gal - Loonstein Tomer 24035-24100   I9EW
Meyouhas Moshe - Rom Shoshana 14777-3509 I12NS  
Mironov Sergey - Mironova Anastasia RUS81188-RUS81341   H10EW
Moscovici Fabian - Rosu Ovidiu ROM81139-ROM81145   H12EW
Nemet Shlomo - Graizer Yair 8240-500   H6EW
Oren Yiftach - Yaskil Udi 23206-6711   H13EW
Orenstein Eitan - Sagiv Yehuda 801-8266 I15NS  
Ori Ami - Kriegel Rammy 3135-439 H4NS  
Pachtmann Ron - Altshuler Gilad 14659-2960   H1EW
Pomerantz Iarael - Ben-Yehuda Yehudith 2211-2218   I8EW
Ponomarova Tatiana - Garkavyi Alexander RUS81192-RUS81414 I4NS  
Reiter Allen - Covaliu Sergiu 3876-86 H7NS  
Roll Yossi - Hetz Clara 9402-10643 H11NS  
Rosen Gabi - Rosen Michael 1077-1078   H15EW
Ryskin Aleksanop - Chorney Mikhael RUS81427-15296   H3EW
Schroit Shimon - Cohen Lior 2637-40424 I6NS  
Sliwowicz Yonatan - Sabbah Ofek 24090-23959 I8NS  
Soher Izik - Popesco Alexander 14554-GER80890   H8EW
Spiro Lea - Yekutieli Asaf 18524-18268 H8NS  
Suchman Zvi - Eilat Yuval 1837-1892   I12EW
Tal Dana - Tal Noga 11622-11621 H6NS  
Tal Levia - Tal Haim 5719-5720   I3EW
Tchenic Maurice - Bismuth Judith FRA80688-FRA80312   H5EW
Toledano Oren - Ami Zamir 20506-19705 I1NS  
Uchitel Boris - Keler Ytzchak 11725-9105 H5NS  
Vazina Uri - Carter Boby 14064-14734   I14EW
Von-Armin Daniela - Moberqueze Eric GER80895-GER80889 I2NS  
Waksman Sophie - Uszynski Woyciech 22555-POL81101 I11NS  
Weinstock Paul - Micescu Viorel 6398-ROM81135   I15EW
Yogev David - Stanca-Yass Geza 3026-ROM81152   H14EW

Israel Bridge Federation - 25th Red Sea International Bridge Festival

Open Pairs - Final B

Playing at Royal Beach Hotel

Seating for round 3 (15/11/19)

Names NCBO # Position
Aaronovich Michael - Pool Joachim 16864-4172 G14NS  
Abitan Serge - Baron David FRA80194-FRA80259   F4EW
Averbach Israel - Ben Dror Ariel 12736-4119   F9EW
Bargil Avi - Perelshtein Inga 4181-19378 G2NS  
Benedict Mimi - Simic Olga 14556-SRB81218   G12EW
Bercovitz Arie - Saf Yael 2502-16743   F10EW
Bohmova Jirina - Kupkova Lucie CZE80135-CZE80143 A6NS  
Broyda Sara - Kravitz Irit 16556-4419 A7NS  
Chitayat Fiona - Chitayat Eli 16495-16494 F5NS  
Cieslik Ryszard - Natorski Janusz POL81027-POL81415 G5NS  
Dagan Judi - Solnik Arie 15048-3038   A3EW
Dimant Noam - Rahimi Rehamim 2297-13241 F1NS  
Elgrably Prosper - Meir Oryah 14386-16994 F11NS  
Elias Sorin - Chelu Eugen 6835-ROM81121 G9NS  
Eytan Evgniya - Eytan Monya 12132-12133   G11EW
Fibert Gal - Fibert Yosef 40647-8778 G10NS  
Friedlandr Dudy - Strauber Arie 12719-22530   A9EW
Frolinger Eyal - Waserman Sorin 19940-10889   A7EW
Galka Kazimierz - Biernat Tadek POL81423-POL81014 G15NS  
Gal-On Nurit - Gal-On Alex 6252-6253   G5EW
Gans Bob - Lobomir Blatt 113-16453 A10NS  
Giladi Yaron - Baniri Ilay 20553-21805   A4EW
Goldberg Carmen - Grodetzky Shula 2627-1395 A15NS  
Greenbaum Leonid - Medushevski Hendzi 14247-BLR80075   F3EW
Gulevich Anna - Minzly Aida RUS81180-3118 A13NS  
Guy Hanna - Entin David 9306-3524   G8EW
Hackmey Michal - Mizmor Zipora 3912-3923   F14EW
Hirschman Iris - Goldstien Gabby 11817-20237   G14EW
Hirsh Ada - Livni Jacob 6075-5731 G8NS  
Huggins Michael - Robinson Irena GBR81405-GBR81406   A15EW
Israeli Dan - Low Carol 14669-41829   F8EW
Kaplan Ilana - Schoenebeck Florian 7857-GER81402   A13EW
Katan Michile - Lellouche David FRA80466-FRA80493 A11NS  
Katzman Ha - Pelz Barbara 16578-4463   A8EW
Kaufman Israel - Zvikel Arie 2169-10550   F2EW
Kozik Sonia - Ben-Shmuel Asher 20776-5160 F7NS  
Kravitz Arie - Riesenberg Orly 4418-16451 A4NS  
Kremer Shmuel - Thal Joseph 11091-6585   A5EW
Landerer S - Sebbag Anna FRA80480-FRA80640 F9NS  
Leblanc Bertrand - Bertrand Michelle FRA80489-FRA81445 A8NS  
Leonid She - Shachar Asher 13020-1299   A11EW
Levi Roni - Baitzer Moti 12052-12001 A1NS  
Levin Amir - Hetz Nathan 9321-10642 A12NS  
Levin Noemi - Levin Dani 7946-7947 F10NS  
Libster Nadia - Schogger Harold 798-GBR80841 A5NS  
Maksimovic Radmila - Miltich Miki SER81446-42363   G6EW
Mandelbaum Itzchak - Agronik Gregori 2054-13110   G4EW
Manzur Or - Zur Snir 24278-24577 F2NS  
Marcus Ido - Marcus Amiram 16571-13526   G9EW
Mark Sonia - Waisblum Calanit 6937-14706   A2EW
Mermelstein Gabi - Naveh Nurit 3765-1327 F3NS  
Messa Souied - Souied Aharon 41936-41937 G12NS  
Mey-Tal Kfir - Benvenisti Ronen 15700-23717   F13EW
Milaszewski Miroslav - Birman Daniela 25061-4335   G15EW
Miller Benny - Twig Aaron 18358-11720   F15EW
Moberg Lars-Erik - Nilsson Galina SWE81412-SWE81413 F12NS  
Molcho Rejan - Athuil Chantal 9929-41801   G3EW
Mor Moti - Mor Moti 14257-14258   G13EW
Motyl Deriusz - Radzikoiuski Piotr POL81417-POL81422   F12EW
Munteanu Aura - Munteanu Alex 4252-4253 G3NS  
Paz Eli - Shavit Michael 1745-7424   F6EW
Peker Abir - Peker Ruth 5182-5181 A14NS  
Peri Shalom - Peri Yehudith 961-960 F13NS  
Portianski Jana - Cohen Koby 21151-16992 F8NS  
Portnoy Pavel - Lyandin Valeriy RUS81193-RUS81187   F11EW
Rosenthal Avi - Rosenthal Nir 17556-17557   G10EW
Rotshtein Adela - Bankhalter Pnina 2788-3759   A6EW
Saada Nathalie - Saada Patrick 18838-18839   A10EW
Sabljic Milka - Shlomi Tovit SRB81215-11528   A1EW
Salti Haim - Hayat Zvi 2621-4654 F4NS  
Sarussi David - Sarussi Emi 5699-4858 G1NS  
Sharabski Alexei - Goldfarb Ilia RUS81198-15362 A3NS  
Sharp Natalie - Ellis Jonathan GBR80848-GBR80766   G1EW
Shazar Arnon - Shazar Ada 1838-3825 F6NS  
Shezifi Hana - Milchan Dror 983-3655   F7EW
Shlaifer Israel - Tal Dan 3955-1267 G11NS  
Shnier Barbara - Senensky Barry CAN80122-CAN80121   G2EW
Sisso Elie - Przedborski Charles FRA81447-FRA81448 A9NS  
Smalinsky Lia Ana - Baucia Ines ARG80013-ARG81410   A14EW
Stock Gill - Stock Lynton GBR80858-GBR80859   F1EW
Svobodova Pavla - Svoboda Otakar CZE80152-CZE80151 F15NS  
Takacs Gabor - Szonyi Gyorgy HUN81440-HUN81441 G13NS  
Tiben Ilana - Porat Dalia 923-4142 F14NS  
Toby Yakov - Waichman Karol 964-4992   F5EW
Tzwaig Yehezkel - Lavi Nira 13700-14641 A2NS  
Urman Lior - Soesman Ilana 18540-6681   G7EW
Vaisseer Haim - Blum David 4173-2924   A12EW
Wax Yacov - Vax Gal 2276-15333 G4NS  
Yakim Noga - Heath Diana 3475-GBR80790 G7NS  
Yarden Kerri - Yarden Dan 15119-15110 G6NS  

Israel Bridge Federation - 25th Red Sea International Bridge Festival

Open Pairs - Final C

Playing at Royal Beach Hotel

Seating for round 3 (15/11/19)

Names NCBO # Position
Agamon Itshak - Myers Daniela 20271-11156 C11NS  
Agur Itzhak - Yariv Yitzhak 7244-7245 C10NS  
Aknin Ruth - Shani Ruth 5054-395   E7EW
Arbel Dudu - Golan Elad 15681-16435   D1EW
Arbel Elias - Ram Moshe 23996-8378   B2EW
Atzmony Uzi - Joffe Anatole 937-40951 D2NS  
Avraham Brommet - Kremer Zehava 13569-11092 D7NS  
Baranes Danielle - Saada Louise FRA80257-FRA80628   B4EW
Ben Nun Noga - Yanai Mira 12636-7262 D12NS  
Ben Nun Yoseph - Merhav Josef 12637-7214 E4NS  
Ben Simon Shrel - Ben Simon Jeny 10829-42392   B5EW
Ben-Nun Aviva - Gonik-Sasson Orna 19027-19471   B6EW
Blass Yehhdith - Blass Rami 1187-1188 C9NS  
Bonhart Ilana - Freeman Steve 1213-19062 B8NS  
Bordes Brigitte - Athuil Sylvie FRA80321-41803 C1NS  
Borkowsky Michael - Cohen Shmuel 4544-4938 E8NS  
Brodet Anat - Brodet Yerach 14107-17868   C12EW
Broeida Eliram - Borodetsky Edi 20187-14378 E7NS  
Brown Caroline - Brown Harvey GBR80743-GBR80744   B12EW
Buchnic Asher - Holtzer Clara 12605-11280   E10EW
Cohen Eitan - Bashvitz Reuven 11160-7587   D6EW
Cohen Michele - Desmoulins Robert FRA80350-FRA80373   B1EW
El-Ad Rachel - Felman Gila 3696-8132 B2NS  
Elenberg Rina - Hemer Ilana 7976-13180   D8EW
Ellenbogen Benny - Shaviro Gadi 26-11687   D2EW
Epstien Svetlana - Katz Eva 19248-461 D13NS  
Ezion Amir - Aalsvel Hans 20704-16044   D9EW
Farstey Bracha - Bonim Roni 41831-41837   D14EW
Fisher Miriam - Lechter Ruty 15711-20813 B6NS  
Fisher Tomi - Weissbuch Israel 22143-4078   E11EW
Friedman Markel Zitka - Guerrien Dany ARG80009-ARG81411 E1NS  
Fuchs Isabela - Struelens Marck 13063-BEL80062   D3EW
Fungueiro Andrea - Brenner Mirta ARG81407-ARG80006 E9NS  
Galili Nathan - Ozer Yoram 17844-16082 D4NS  
Gal-Or Alex - Ozer Michal 17575-16079   C1EW
Gavri Maayan - Rozentzwaig Mordechay 41825-23029   C13EW
Goldstein Mordechai - Goldstein Batia 13571-12639 E6NS  
Gortler Leah - Gortler Yoseph 16557-24499   B11EW
Greenberg Shosh - Qreplak Miryam 9687-4799 B4NS  
Grinberg Zadoc - Arbel David 681-6534 C3NS  
Gutman Betti - Dror Alina 17236-12839 E2NS  
Haas Rena - Yahel Nili 2041-11658   C9EW
Halimi Gilles - Harrar Leon FRA80427-FRA80430   C6EW
Harel Tami - Abraham Tania 3076-5465 C8NS  
Hasky Ester - Bourla Yossef 3777-7657 D10NS  
Inbar Dan - Yardeny Yael 15231-15266 B13NS  
Katz Paz - Liber Monica 23715-12633   C3EW
Kopelevich Dolly - Buganim Eti 22490-17901 E5NS  
Kornet Amit - Moskovits Ido 24984-25000   C8EW
Laichter Sarit - Miron Meira 23998-21326 E12NS  
Lavy Yehuda - Lavie Nurit 5409-5408   E4EW
Leibovitz Chaim - Landesman Ety 14691-12154   B9EW
Leutbecher Roland - Leutbecher Mary GER81403-GER81404 D1NS  
Levi Avi - Rozenberg Sara 17238-4795   D4EW
Levi Sari - Levy Uri 9322-9876   C10EW
Levy Aliza - Cohen Couti 19528-13398 D11NS  
Levy Karen - Nitzan Rina 40300-20459   E2EW
Levy Ovadia - Abraham Revah 4306-4980   D10EW
Levy Shoshana - Yalon Emanuel 24665-23554   D5EW
Lipski Stephane - Lamay Christine FRA80534-FRA80479   B7EW
Livesco Dorel - Cohen Mazal USA81298-13927 C2NS  
London Elana - London Ran 40052-40053   E14EW
Maimon Sarit - David Silv 17412-18006 B5NS  
Mehrez Osi Brigitte - Michaeli Adi 42037-41724 B3NS  
Memimi Marlane - Levy Robert FRA80558-FRA80529 D9NS  
Milchan Ronit - Thein Dalia 5018-15103 D8NS  
Milot Edouard - Milot Rose FRA80564-FRA81444   C5EW
Monsonego Gerard - Columbeanu Anne FRA80571-FRA80356   E13EW
Naor Galya - Shaubi Avihu 9642-21278 B11NS  
Paggy Lotty - Shlomo Shenbaum 4917-23421 B10NS  
Pereg Moshe - Rosental Martin 14617-2234 C12NS  
Persol Lilly - Persol Yacov 19906-20320 C7NS  
Polak Joe - Lewitan Sarah 23835-23836 C5NS  
Raccat Deni - Pariente Claude FRA80613-FRA80596   B8EW
Raccat Moise - Abezis Gerard FRA80615-FRA80193   D12EW
Ron Tamar - Alter Ora 40278-21338   D7EW
Roukine Kathy - Aharon FRA80626-24108 D6NS  
Rozenzweig Esther - Rozenzweig Elhanan 1148-24022 D5NS  
Rubinstein Ester - Talper Rina 12564-12258 B9NS  
Sagi Edna - Elias Ilan 10631-15122   E12EW
Saguy Vardit - Sagi Moshe 10791-10792   C7EW
Samoelov Tal - Msika Daniel 40524-23958 B1NS  
Sebaoun Jackie - Sebaoun Alain FRA80639-FRA81443   E8EW
Shemesh Ruth - Shemesh Sami 18560-18561 D3NS  
Shidlov Shlomo - Shidlov Miriam 18283-18320   B3EW
Shimon Zipi - Chaiuta Eitan 744-6827   B13EW
Shimshi Licht Tamar - Hadas Shimshi 23439-20853   E5EW
Shmuely Sharet - Fuksman Yerachmiel 24267-1750 C6NS  
Silem Hana - Greitzer Miriam 14115-13011   E6EW
Sitbon Gabrielle - Zerbib Robert FRA80664-FRA80720   E9EW
Stein Nurit - Ben-Yair Shlomit 23558-40016 B7NS  
Sulkowitz Alex - Loonstein Danny 21945-6214   E1EW
Taieb David - Sender Blauche FRA80683-FRA80650 C4NS  
Tal-Shachar Ofer - Orit Gal-Weigler 21323-15388   D11EW
Taragan Avraham - Chaitin David 15186-939 E3NS  
Tassone Cristina - Cohen Ricardo ARG81408-ARG80007   E3EW
Uchitel Ludmila - Margaret Shenbaum 16430-23420 C13NS  
Vaisz Gabby - Hochma David 16933-20900 E10NS  
Vinberg Liora - Pedatzur Pua 19886-18142 E13NS  
Weinberg Arudi - Lior Ruth 11657-19157   B10EW
Westreich Joel - Lidor Daniela 11306-2632   C2EW
Yanai Avraham - Gilor Menahem 7263-3953 B12NS  
Yenikovitz Tzipi - Gal Moti 23090-20231   C11EW
Zagury Levana - Zaguri Eli 23154-16074 E11NS  
Zehavi Yohanan - Netzer Gamliely 19276-41832   D13EW
Zemah Yaffa - Nuna Ruth 12840-12820   C4EW
Result Program: AMIT Asaf © (2019)