Open Pairs - Final B

Session 3

[Mix] [MP] [Simultaneous] [IMP] [Open A] [Open B] [Open C] [Invitational] [Teams] [Morning]
[1] [2] [3]

North - South

Rank Total Names NCBOs LMP
1 68.59 Abramov Varda - Levit-Porat Ruth 22 3882 30
2 67.82 Rom Michal - Zoranovic Jovana 3406 SRB 24
3 62.08 Fortova Eva - Fort Tomas CZE CZE 19
4 59.57 Kaplan Ilana - Schoenebeck Florain V. 7857 GER 15
5 59.42 Maimon Sarit - Ben Zaqen Michel 17412 FRA 12
6 58.91 Cohen Meir - Cohen-Tal Ishai 1037 688 10
7 57.63 Milashewski Mirek - Szenberg Stefano POL ITA 8
8 57.16 Lawy Emile - Spencer Richard GBR GBR 6
9 56.11 Gayskiy Nickolay - Gerasko Vladimir RUS RUS 5
10 55.36 Landesman Ety - Leibovitz Chaim 12154 14691 4
11 54.57 Polak Joe - Lewitan Sarah 23835 23836 3
12 54.51 Shahar Yuval - Amar Avi 2345 3366 3
13 53.34 Arieli Amnon - Lerner Mos 663 15387 2
14 53.14 Efrat Jacov - Kravitz Arie 1727 4418 2
15 52.65 Greenberg Shosh - Kofman Sarah 9687 15635 1
16 51.91 Kriegel Rammy - Blum David 439 2924 1
17 51.90 Mey-Tal Kfir - Benvenisti Ronen 15700 23717 1
18 51.41 Gold Josef - Apelboim Shalom 40857 13443 1
19 51.22 Epstein - Piekolek FRA FRA 1
20 51.03 Farkas Ruth - Pollak Oscar 5305 1061 1
21 50.75 Ebgi David - Asaraf Ayala 9768 7914 1
22 50.44 Gabler Nora - Hlavicza Ingrid AUT AUT 1
23 50.42 Aizen Dan - Hoori Daniel 3312 9049 1
24 50.39 Portianski Jana - Cohen Koby 21151 16992 1
25 49.86 Barr-Benin Ronnie - Herbst Ilan 1457 5935  
26 49.82 Chitayat Fiona - Chitayat Eli 16495 16494  
27 49.71 Nesselrot Hagit - Nesselrot Avraham 10391 8393  
28 48.85 Bitran Albert - Baron David FRA FRA  
29 48.83 Yogev David - Scharo Jorge 3026 3456  
30 48.75 Suchman Zvi - Eilat Yuval 1837 1892  
31 48.69 Lellouche Jean Piere - Katan Michelle FRA FRA  
32 48.55 Elias Sorin - Chelu Eugen 6835 ROM  
33 47.16 Schroit Shimon - Salti Haim 2637 2621  
34 46.40 Freeman Steve - Bonhart Ilana 19062 1213  
35 45.38 Feruz Dlila - Matliach Susan 1496 15894  
36 45.13 Shtain Ita - Kidar Ofra 15491 18272  
37 43.50 Elias Ilan - Nuna Ruth 15122 12820  
38 43.18 Bierman Jacov - Bierman Anita 4015 4016  
39 42.49 Abramov Benjamin - Ezra Yitzhak 3522 4437  
40 42.28 Tache Nina - Lutz Dohnert VEN VEN  
41 40.87 Cohen Haim - Cohen Aliza 4158 23550  
42 36.08 Beeri Michal - Beeri Rafi 16401 16400  
43 33.57 Markovizc Hanoch - Gonen Nili 3704 24661  
44 29.69 Fellner Yehuda - Gal Moti 868 20231  
45 29.45 Yaffe Dalia - Yaffe Israel 11413 11414  

East - West

Rank Total Names NCBOs LMP
1 67.24 Macura Milan - Macurova Michaela CZE CZE 30
2 61.14 Cohen Ilan - Zack Yaniv 17258 4281 24
3 60.73 Tobbias Alex - Thal Joseph 15895 6585 19
4 60.70 Braunstein Yael - Liran Inon 14651 11122 15
5 60.68 Hnatova Daniela - Medlin Jiri CZE CZE 12
6 60.38 Perlmuter Arie - Cyngiser Arie 15054 3951 10
7 58.01 Niewiadomski Wojciech - Borewicz Marek POL POL 8
8 55.86 Waserman Gilda - Katz Paz 24115 23715 6
9 55.85 Cohen Lior - Vaisseer Haim 40424 4173 5
10 55.03 Fuksman Yerachmiel - Shmuely Sharet 1750 24267 4
11 54.33 Cohen David - Moscovici Fabian 4537 ROM 3
12 53.82 Milchan Dror - Meyouhas Yaacov 3655 8871 3
13 52.81 Rahimi Rehamim - Dimant Noam 13241 2297 2
14 52.61 Naveh Nurit - Mermelstein Gabi 1327 3765 2
15 52.51 Eliyahu Sigal - Cohen Mazal 17903 13927 1
16 52.48 Chalamish Moshe - Solnik Arie 2468 3038 1
17 52.10 Bargil Avi - Uziel Ester 4181 15958 1
18 52.05 Saada Patrick - Saada Nathalie 18839 18838 1
19 50.79 Birnbach David - Elyashar Shlomo 4536 2005 1
20 50.65 Ezion Amir - Athuil Sylvie 20704 41803 1
21 50.59 Kenigsberg Eyal - Kenigsberg Modi 8925 473 1
22 50.47 Szonyi Gyergy - Takacs Gabor HUN HUN 1
23 50.37 Uchitel Boris - Keler Ytzchak 11725 9105 1
24 49.88 Portnoy Pavel - Landin Valery RUS RUS  
25 49.20 Shezifi Hana - Kapagiannidi Katerina 983 GRE  
26 48.99 Shachar Asher - Soher Izik 1299 14554  
27 48.46 Toby Yakov - Shahar Neta 964 9163  
28 48.36 Taragan Efraim - Sichermann David 3354 970  
29 48.25 Ittah Albert - Elluz Klod 974 1015  
30 47.69 Ellis Jonathan - Sharp Natalie GBR GBR  
31 47.68 Berkman Meir - Tymianker Noah 8312 3292  
32 47.07 Cohen Shmuel - Nahum Erez 4938 22567  
33 46.67 Gal-On Nurit - Gal-On Alex 6252 6253  
34 45.70 Heath Diana - Madpis Uri GBR 319  
35 45.40 Belev Anatoly - Mallygin Alexander RUS RUS  
36 44.48 Weinstock Paul - Lucacio Alex 6398 FRA  
37 44.34 Lenderer Suzanne - Cohen Nicole Solal FRA FRA  
38 42.61 Segalov Anna - Ben Nahom Gili 15610 17526  
39 42.50 Shunak Shoshana - Livesco Dorel 7923 USA  
40 41.27 Baranes Danielle - Fajgenbaum Eouth FRA FRA  
41 39.14 Grodetzky Shula - Goldberg Carmen 1395 2627  
42 38.98 Toledano Oren - Soesman Ilana 20506 6681  
43 38.65 Popescu Alexander - Dumania Wili GER GER  
44 36.86 Raccat Deni - Zerbib Robert FRA FRA  
45 36.65 Katzman Ha - Pelz Barbara 16578 4463  

Result Program: AMIT Asaf © (2018)
File:.\print\html\open18B-3