Israel Bridge Federation - 52nd International Bridge Festival

Beginers Pairs MP

Session: 5 from 5 date: 28/06/18

Howell

Rank Total Names NCBOs LMP NMP
1 66.95 Rozenblatt Felly - Drezner Tirtza 10316 11054 30 15
2 66.55 Lavi Nira - Moscovich Hector 14641 9130 24 12
3 63.05 Urman Lior - Azriel Maor 18540 40733 19 10
4 62.93 Nahum Erez - Cohen Shmuel 22567 4938 15 8
5 62.63 Mizrachi Yafa - Rom Michal 9032 3406 12 7
6 61.67 Kravitz Irit - Libster Beni 4419 3642 10 6
7 60.81 Paz Sara - Penn Esther 8631 5520 8 5
8 60.52 Avidor Yehuda - Shalit Boaz 6886 5341 6 4
9 59.79 Ben-David Roni - Shapira Yaron 7728 2963 5 4
10 59.43 Melcak Martin - Klems Erik CZE CZE 4 4
11 58.86 Arbel David - Scharo Jorge 6534 3456 4 4
12 58.643 Kofman Sarah - Schneider Ranny 15635 6373 4 3
13 58.638 Raviv David - Oliemperl Asher 21800 21821 4 3
14 57.25 Edelson Artur - Kass Daniel 3163 248 4 3
15 57.12 Kohutova Lucie - Botur Michael CZE CZE 4 3
16 56.98 Farkash Marta - Lipin David 11678 4928 4 3
17 56.80 Goren Manuela - Shapir Tamara 10428 14426 3 2
18 56.73 Dekel Abraham - Flaksberg Meir 15521 40483 3 2
19 56.71 Ronen Eli - Lavie Amikam 7801 8449 3 2
20 56.19 Elul Sima - Regev Yoram 11811 15877 3 2
21 55.78 Schwartz Barbara - Aviram Jaakov 16744 6199 3 2
22 55.70 Shtark Itay - Fertig Michael 10670 2068 2 2
23 55.66 Assaraf Eran - Hirsh Amalia 14179 1585 2 2
24 55.41 Frolinger Eyal - Geva Haim 19940 810 2 2
25 55.21 Birnbach David - Haviv Moshe 4536 2308 2 2
26 54.51 Eytan Evgniya - Eytan Monya 12132 12133 2 2
27 54.45 Weinberg Arudi - Inbar Dan 11657 15231 2 2
28 54.41 Shapira Dani - Shapira Varda 18763 18764 2 1
29 54.17 Haym Ron - Ganot Israel 17223 18048 2 1
30 53.94 Vexler Rivka - Ben David Yuval 410 17852 2 1
31 53.69 Mran Margalit - Cohen Yossi 24256 18280 2 1
32 53.32 Shefler Ofra - Ciprot Betty 11471 15737 2 1
33 52.95 Shabtieli Tikva - Tobbias Alex 14411 15895 1 1
34 52.701 Yhoodayoff Eitan - Milner Haia 17738 9800 1 1
35 52.695 Zamir Tzahi - Zamir Ditza 16210 16208 1 1
36 52.63 Marcus Amiram - Blass Rami 13526 1188 1 1
37 52.41 Frikman Shlomo - Terner Ephraim 20229 1648 1 1
38 52.27 Shidlov Miriam - Shidlov Shlomo 18320 18283 1 1
39 52.26 Mishkin Arie - Brazg Alan 14925 12193 1 1
40 52.16 Benjamin Silvia - David Eliyahu 10037 11385 1 1
41 52.04 Ben-Bassat Galila - Ben-Bassat Malachi 12514 12515 1 1
42 51.98 Shaked Itzhak - Plopsky Leon 5414 5833 1 1
43 51.28 Shaham Moti - Lavie Moshe 21057 24415 1 1
44 51.11 Ginossar Itamar - Hillel Dan 19061 14302 1 1
45 50.97 Vexelbaum Avner - Queroub Samuel 12406 40216 1 1
46 50.83 Alyovitch Aliza - Benzioni Yoel 16173 9222 1 1
47 50.63 Tmir Eli - Elran Israel 5270 19052 1 1
48 50.57 Azoz Gilda - Ben David Avishy 24167 17851 1 1
49 50.54 Keler Ytzchak - Shlomo Shenbaum 9105 23421 1 1
50 50.27 Lifshitz Yaacov - Vinberger Geroge 20832 40555 1 1
51 49.98 Berkman Meir - Tzanani Ilana 8312 17408    
52 49.88 Fibert Yosef - Samoelov Tal 8778 40524    
53 49.57 Peretz Shmuel - Levy Amalya 16618 13470    
54 49.46 Nitzan Rina - Eilam Moshe 20459 8972    
55 49.38 Lecker - Balint Mihaela 12398 25052    
56 49.31 Klif Ilana - Shafat Bracha 11003 5164    
57 49.19 Even Adir - Lavie Yakir 9398 5050    
58 49.17 Ronen Benny - Ronen Miriam 10193 10192    
59 49.152 Gani Yosef - Hoter Yaffa 13268 5687    
60 49.151 Forem Frida - Entin David 4912 3524    
61 49.09 Ofir Gilad - Steinberg Ruti 12403 21668    
62 48.90 Orlev Zipi - Shachar Koby 17718 1474    
63 48.33 Yayr Yosef - Meira Shmuely 6432 18017    
64 48.23 Bilgory Sara - Oron David 12562 3379    
65 48.19 Barel Nurit - Shapira Etya 11471 23102    
66 48.11 Bonhart Ilana - Freeman Steve 1213 19062    
67 47.96 Alkalay Moshe - Leibovitz Chaim 21482 14691    
68 47.94 Shochat Tamar - Peretz Pnina 1354 1351    
69 47.80 Ami Zamir - Bineth Eorge Shimon 19705 23284    
70 47.69 Lebel Talya - Gelbard Mordechay 10397 612    
71 47.67 Smueli Ran - Inbar David 3112 18135    
72 47.34 Segal Haim - Kaufman Oren 4019 18580    
73 47.08 Marhoom Rina - Vishnitzki Miri 16606 11922    
74 47.06 Arad Noya - Herzig Rivka 9048 13391    
75 46.98 Gross Richard - Levi Roni 41601 12052    
76 46.96 Kolden Yehodit - Aviv Sabina 19781 13005    
77 46.75 Dagan Judi - Levy Itzhak 15048 17092    
78 46.75 Michael Ruth - Assis Nofar 6175 15151    
79 46.638 Shemesh Sami - Shemesh Ruth 18561 18560    
80 46.636 Kahana Israel - Waisblum Calanit 3510 14706    
81 46.37 Lustig Ehud - Karbian Mordehai 9316 9315    
82 46.36 Lahat Moti - Peri Moti 20373 18022    
83 45.85 Herz Rivka - Kopelevich Dolly 21735 22490    
84 45.28 Gilad Rut - Hayut Avi 15154 5366    
85 45.25 Taicher Israel - Bristovetzky Avraham 16100 20684    
86 45.03 Friedlander Ehud - Gunker Michal 4648 13512    
87 44.54 Kogen Shoshana - Apelbaum Ofra 18898 16790    
88 44.49 Broeida Eliram - Ilan Moshe 20187 40742    
89 44.31 Scharo Yonatan - Pinto Tamar 21784 23661    
90 43.10 Roman Hana - Earon Ahuva 14655 8830    
91 42.65 Alon Hadasa - Karp Aliza 7835 24602    
92 42.49 Blass Aviva - Klein Catty 11586 12558    
93 42.18 Rubin Dorith - Shafat Han 22386 14990    
94 42.14 Lenda Binyamin - Ben Simon Shrel 23597 10829    
95 41.74 Levi Sari - Levy Uri 9322 9876    
96 41.54 El-Ad Rachel - Sagi Veredit 3696 10791    
97 41.10 Farkas Ruth - Spyer Albert 5305 864    
98 40.41 Ashkenazi Yosef - Benharush Albert 23377 23375    
99 39.68 Sures Egi - Tzvaoni Pinhas 24242 5435    
100 39.55 Eshel Ran - Shaubi Avihu 21869 21278    
101 39.54 Sulkowitz Alex - Arnon Gadi 21945 4592    
102 38.71 Dudako Sofi - Ilisabteski Gandi 17392 23718    
103 38.35 Itach Meir - Asher Asher 23923 16583    
104 38.13 Grunhut Erwin - Shaked Rachel 3438 9175    
105 36.97 Cohen Osh Mordechi - Haznfrazt Eti 24399 23333    
106 34.26 Baryosef Yehudit - Sulam Varda 20920 13093    
107 31.89 Meridech Tikva - Adler Dinnar Frida 22668 22582    

Result Program: AMIT Asaf © (2018)
File:c:\festival\print\printer\morn18-5-e.html